Çapraz Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Çapraz Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çapraz Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Çapraz Çeviriye 1 Adım Uzaktasınız!

Çapraz çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Çapraz Tercüme

İki farklı dil arasında yapılan tercümeler, çapraz tercüme olarak adlandırılır. Firmalar genellikle ana dilleri ve diğer dillere tercüme hizmetleri verir. Çapraz tercüme ise ana dil haricindeki tüm dillerin tercüme edilmesi adına sunulan bir hizmettir. Bu tercüme hizmetinde her iki dilin de iyi derece bilinmesi gerekir. Diğer yandan bir dilin iki kez tercüme edilmesi anlam kaymalarına neden olur. Çapraz tercüme ise anlam kayması yaşanmadan en iyi hizmetin alınmasını sağlar. Tercüme alanında deneyimli ve profesyonel bir kadroya sahip olan Alo Translate, çapraz tercüme hizmetlerini de en iyi şekilde vermektedir. Günün her saatinde tercüme hizmeti almak için dosyalarınızı sistemimize yükleyebilirsiniz.

Profesyonel Çapraz Tercüme

Çapraz tercüme, tercüme sürecindeki anlam kaymalarının önüne geçilmesi için profesyonel alınması gereken bir hizmettir. Bu hizmeti, tercüme edilmesi gereken iki farklı dili de iyi derecede bilen tercümanlardan alabilirsiniz. Gerekli sertifikalara sahip olan tercümanlarımız, çapraz tercüme hizmetlerini profesyonel bir şekilde vermektedir. Birçok dil üzerine hizmet alma şansınız vardır. Akademik makaleler, hikayeler ve şiirler üzerine tercümeler kısa süre içerisinde yapılır. Alanında uzman ve yetkin bir ekiple çalışmalar yürütüldüğü için ihtiyaç duyduğunuz süre içerisinde dosyalarınız teslim edilir. Tercüme süreci hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir, süreci online olarak takip edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem, dosyaları sisteme girmektir. Daha sonra fiyat-süre bilgisi tarafınıza iletilir ve süreç başlar.

Çapraz Tercüme Süreci

Alo Translate, tercüme sürecini tamamen online olarak yürütmektedir. Öncelikle online sistemimize, tercüme edilmesini istediğiniz dosyaları yüklemelisiniz. Tercümanlarımız yüklemiş olduğunuz dosyaları kapsamlı bir şekilde inceler. Tercüme için gereken süre ve ödenmesi gereken ücret belirlenir. Bu bilgiler, müşterilerimize iletilir ve onay vermeniz halinde süreç başlar. Hizmet almak için beklemeniz gereken çalışma saatleri de yoktur. 7/24 aktif olan sistem üzerinden istediğiniz saatte hizmet alabilirsiniz. Vermiş olduğumuz hizmetleri online olarak takip etmenize imkan tanırız. Aynı zamanda müşterilerimizin beklentileri farklılık gösterdiği için çalışmalar, müşteri memnuniyeti esas alınarak yürütülür. Belirlenen sürede profesyonel tercüme süreci tamamlanır ve online olarak teslim edilir.

Çapraz Tercüme Nasıl Yapılır?

Günümüzde akademik çalışmalar için tercüme hizmetine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Makale, tez, ödev tercümeleri için profesyonel hizmetler alınması gerekir. Verilen hizmetlerin kalitesi, tercüme kalitesini doğrudan etkilemektedir. Tercümanlarımız, gerekli belgelere ve yetkinliğe sahiptir. Çapraz tercüme hizmetinde ekip çalışması yürütülür ve her iki dil için de iyi derecede bilgisi olan tercümanlar hizmet verir. Alo Translate olarak müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılamak üzerine hizmet veririz. Sektörde uzun süredir faaliyet gösteren bir firmadan hizmet almanız, en iyi tercüme hizmetini almanızı sağlayacaktır. Tercüme hizmetlerinde işleyiş sağlam bir zemine oturtulmuştur. Dosyalar incelenir, tercüme planı çıkarılır ve ekip kurulur. Sistemli bir şekilde tercüme süreci tamamlanır.

 

Çapraz Tercüme

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir çapraz tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çapraz çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çapraz çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çapraz çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da çapraz tercüme için ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden çapraz tercüme için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum