Hayalimdeki Meslek Tercümanlık

Hayalimdeki Meslek

AloTranslate, Tercüme Hizmeti, Tercümede Zaman Yönetimi, Yeminli Tercümanlık, Ankara Tercüman, Alo Translate, Ankara Tercüme Bürosu, Tercüme Sektörü Ne Durumda,Ucuz Tercümenin Müşteriye Maliyet, Mütercim Tercümanlık, Hayalimdeki Meslek,

Birçok farklı araştırmaya göre dünyada en çok bilinen meslekler arasında mütercim-tercümanlık çoğunlukla ilk 100 arasında yer alan bir meslek. Çok bilinmesinin yanı sıra çevirmenliğe aklınıza gelebilecek her alanda ihtiyaç duyulabilmektedir ve topluluklar uluslararası bağ kurmaya devam ettikçe de bu ihtiyaç sürekli olarak artacaktır. Bu tarz sınırsız alanla çalışılabilecek çok az meslek dalı bulunmaktadır. Yapısı gereği her zaman yenilikler ve sürprizlerle doludur.

Üstelik kafanıza göre geliştirebileceğiniz, para kazanırken hobilerinizle de ilgilenebileceğiniz bir alan olduğunu da söylemeden geçemeyiz. Örnek olarak futbol sizin hobiniz ize spor çevirmenliği sizin kariyer hedefleriniz olabilir ya da kozmetik ürünlerine ilginiz varsa ilgili ürünlerin üretim sürecinden tutun da katalogların, ürün tanıtımlarının çevirilerine kadar ilgilendiğiniz her konuda çeviri işi bulmak mümkün. Bu örnekleri istediğiniz her alanda uygulamak da mümkün. Önemli olan sizin bu mesleği yaparken ne kadar azimli olduğunuzdur.

Her meslek dalında olduğu gibi mütercim – tercüman olmanın da zorlukları var. Öncelikle eğitim süreci gerçekten emek gerektirmekte. Sürekli olarak pratik yapmanız gerekli. Yine de bu zorluklar sizi yoran değil, güçlendiren, deneyim kazandıran antrenmanlar şeklinde karşınıza çıkmaktadır.

Her bir iş size yeni bir bakış açısı, yeni bir bilgi birikimi sunmaktadır. İnsanlar arasında bağ kurulmasına yardımcı oldukça sürekli siz de gelişerek meslek hayatınız boyunca aklınıza dahi gelmeyecek alanlarda görüşlerinizi genişleterek ve bütün bu birikimi kendinizde yoğurarak farklı bir dünyaya giriş yapma şansınız olmaktadır. En önemlisi de işiniz gereği sürekli yeniyi takip etmeniz, güncel ve açık fikirli olmanız gerekmektedir. Bu özellikler bir insanın zihnini dinç tutmakla kalmaz, hayatını da en etkin şekilde ilerletebilmesine yardımcı olur.

Son olarak çevirmenliği okulunda ya da iş hayatında öğrenmiş olmanız fark etmez. Önemli olan işinizi yaparken mesleğinize ve meslektaşlarınıza saygılı olmanız, kendinizi koruduğunuz gibi mesleğinizi de korumanız ön planda olmalıdır. Süreci kaliteli ve hakkıyla yürüttüğünüz sürece kimse sizin önünüzde duramaz.