Latince İngilizce Tercümeniz 1 Adımda Hazır

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Latince İngilizce Tercüme Hizmeti

Bir dilin anlam bütünlüğü ve cümle yapısı korunarak başka bir dile tercüme edilmesi profesyonellik gerektirmekte ve uzmanlık alanlarımız arasında yer almaktadır. Ölü dil kapsamına girmesine rağmen, Latince günümüzde özellikle bilim camiasında kullanımını sürdürmektedir. Dünyanın ortak dili sayılan İngilizce, Latinceden büyük oranda etkilenmiştir. İki dilin ortak noktalarının başında Latin alfabesini kullanmaları gelir. Latinceden İngilizceye geçen birçok kelime bulunur. Ancak bu iki dilin benzerlikleri kadar farklılıkları da mevcuttur. Örneğin; Latincede ismin 7 hali, 5 farklı fiil çekimi ve 6 zaman türü vardır. Bu hallerin büyük çoğunluğun İngilizcede karşılığı yoktur. Bu nedenle Latince İngilizce tercüme yapmak ciddi bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirir.

Profesyonel Latince İngilizce Tercüme

Çok dilli tercümelerde yanlış anlaşılmaların önüne geçmek ve doğru sonuçlar elde etmek için tercümanlara danışılması gerekmektedir. Özellikle akademik, tıbbi ve bilimsel metinlerin tercümesinde doğruluk oranının mümkün olduğunca yüksek olması büyük önem taşımaktadır. Latince İngilizce tercüme hizmetimiz alanında uzman ve deneyim sahibi tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Birçok dilde olduğu gibi Latince ve İngilizce dillerinde de tüm belgeleriniz için akıcı ve kolay anlaşılır tercüme sunulmaktadır. Dilediğiniz metin ve dosyalar milletlerin değer yargıları ve kültürel ögeleri göz önünde bulundurularak tercüme edilmektedir. Üstün kalitedeki ve orijinaliyle birebir uyumlu tercüme metinleri mümkün olan en kısa süre zarfında teslim alabilir, eksiksiz tercüme metinlerle çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Çapraz Tercüme Yöntemiyle Latince İngilizce Tercüme

Çapraz tercüme yöntemi iki yabancı dil arasında tercüme yapılırken sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Standart tercümelere kıyasla anlam kayması riski daha yüksek olan çapraz tercümeler araya Türkçe katılmadan, direkt olarak gerçekleştirilmektedir. Alo Translate tarafından sağlanan Latince İngilizce tercüme hizmeti okunaklı ve anlamlıdır. Her iki dilde de çapraz tercüme metodu konusunda tecrübe sahibi olan uzman tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Tercüme sürecinde atılan bütün adımlar siz değerli müşterilerimizin istek ve arzuları doğrultusunda, interaktif olarak şekillendirilmektedir. Bilhassa kelime seçimlerinde tarafınıza devamlı olarak danışılmakta ve sürekli iletişim halinde kalınmaktadır. Latince İngilizce tercüme hizmeti saat dilimi fark etmeksizin ülkenin her yerine 7/24 sağlanabilmektedir.

Latince İngilizce Tercüme’de Alo Translate Farkı

Alo Translate tercüme sürecinde müşteri notları ve kararlaştırılan teslim tarihi daima ön planda tutulmaktadır. Deneyimli tercüman kadromuz tüm sektörlerle ilgili metinlerde Latince İngilizce tercüme alanında üstün kaliteyi hedeflemektedir. Uygun fiyat avantajıyla sahip olabileceğiniz tercüme metinler devamlı erişilebilir olması amacıyla online ortamlarda saklanmaktadır. Böylece veri kaybının önüne geçilmekte, belgelerin güvenliği tam zamanlı olarak sağlanmaktadır. Tercüme süreci boyunca üzerinde çalışılan belgeler birçok kez kontrol edilmekte ve sonunda yanılma payı bırakılmadığından emin olunmaktadır. Akademik tercümelerden teknik tercümelere kadar bütün alanlarda Latince İngilizce tercüme hizmeti almak için alotranslate.com adresini ziyaret edebilir, tercüme süreci hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz dosyaları tarafımıza iletebilirsiniz.

Latince İngilizce Tercüme Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum