Slovakça İngilizce Tercümeniz 1 Adımda Hazır

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Slovakça İngilizce Tercüme Hizmeti

Slav dilleri ailesinde Batı kollarında yer alan Slovakça, yaklaşık 6 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil. Çekçe ve Lehçe ile yakınlığı bilinen dil, özellikle Çekçe ana dili olan kişiler tarafından rahatlıkla anlaşılabilmekte. Öte yandan, Slovakça anlayabilen kişilerin dahi profesyonel bir tercüme ortaya koyması oldukça zor. Slovakçanın yapısal zorluklarının yanı sıra Slovakça İngilizce çapraz tercümenin gerektirdiği ince detaylar, bu tercümeye ihtiyacı olan kişileri zorlayabilmekte. İngilizce çok sayıda ülkede konuşulan ve çok fazla insan tarafından bilinen bir dil olmasına rağmen Slovakça İngilizce tercüme süreci gerek gramer kuralları gerek ise kültürel farklılıklar nedeni ile uzman bir destek gerektiriyor.

Slovakça İngilizce Profesyonel Tercüme

Slovakça, Latin alfabesi ile yazılsa da İngilizce, Çince gibi dünyanın en çok konuşulan dillerine yapısal olarak oldukça uzaktır. Bu dile aşina olarak büyümemiş kişiler için profesyonel bir tercüme oluşturmak, yalnızca detaylı bir eğitim süreci ile mümkün hale gelir. Bu noktada Slovakça İngilizce tercüme metinler, profesyonel bir ekip ile ve bu dillerin eğitimini almış kişiler ile başarıya ulaşabilmektedir. Çapraz tercümenin gerektirdiği incelikleri disiplinli bir eğitim ile edinmek mümkündür. Fakat buna ek olarak, dilin yalnızca gramer kurallarına değil günlük hayatta var olan biçimine hakim olmak da tercüme için kilit unsurlardan biridir. Bu doğrultuda hem Slovakça hem de İngilizcenin tarihi ve kültürel özelliklerini biliyor olmak önem arz eder.

Slovakça İngilizce Tercüme Hizmeti Alanları

Slovakça, Slovakya’nın ana dili olmasının yanı sıra Çek Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere çok sayıda farklı ülke ve kıtada konuşulan bir dildir. Kimi zaman eğitim, kimi zaman kültür sanat etkinlikleri ve tabi ki de ticari amaçlar ile Slovakça İngilizce tercüme ihtiyacı doğabilmektedir. Bu ihtiyaç büyük çoğunlukta profesyonel bir metnin tercüme edilmesini gerekli kılar. Herhangi bir iş, meslek dalı ya da sektör için gerekli tercüme metnin hatasız ve eksiksiz olması hayati önem taşıyabilmektedir. Bu durumun yanı sıra, günlük hayatta merak edilen kültür sanat gibi alanlarda ihtiyaç duyulan tercüme de hatalı olduğu durumda anlaşılmaz olup eksik anlamlar çıkarma ile sonuçlanabilir.

Slovakça İngilizce Tercüme Süreciniz

Slovakça İngilizce tercüme bir metin oluşturmak, her iki dilin ve bu dillerin konuşulduğu ülkelerin tarihsel ve kültürel özelliklerine hakim olmayı gerektirir. Bütünlüklü bir tercüme metin ortaya çıkarabilmek adına metinlerin birbirine anlam açısından eş değer olması gereklidir. Bu noktada Slovakça İngilizce tercüme hizmeti almak için Alo Translate gibi deneyimli ve güvenilir bir firma ile çalışmak faydalı olacaktır. Belirtilen süreler, talep edilen detaylar ve müşteri bilgilendirme konusunda dikkatli olan ekip, sizlere büyük oranda kolaylık sağlamaktadır. Uygun fiyatlar ile hizmet veren Alo Translate ekibimiz, kullanılacak kelime tercihlerinden tercümenin planlanmasına kadar pek çok detay hakkında müşteri ile iletişim halinde hareket ederek tercüme deneyiminizi güçlendirecektir.

Slovakça İngilizce Tercüme Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum