Veri Tabanı Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Çeviriye 1 Adım Uzaktasınız!

Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz veri tabanı dosyasını sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Veri Tabanı Tercümesi Hizmeti

Dünyanın globalleşmesiyle birlikte birçok şirket, farklı dillerde konuşan ekiplerle çalışmaya başlamıştır. Siz de böyle bir şirket olarak veri tabanınızı birden fazla dilde kullanmak isteyebilirsiniz. Veri tabanı tercümesi ile orijinal dilin yanında farklı dillerin tercümeleri yapılır. Yani, girmiş olduğunuz veriler, farklı dillere tercüme edilerek farklı ülkelere de ulaşır. Böylece bulunduğunuz sektörde daha küresel bir şekilde çalışma imkanı yaratılır. Bunun için bir tercüme firması ile çalışmanızı öneririz. Çünkü tercüme firmalarında çalışan uzman tercümanlar, dil konusunda gerekli eğitimleri almış kişilerden oluşur. Bu sayede orijinal dilin tercümelerini diğer dillere uygun olarak tercüme eder. İstediğiniz gibi anlaşılır, akıcı ve net tercümeler yapılır.

Profesyonel Veri Tabanı Tercümesi

Eğitim alarak ve çeşitli pratiklerle kendini geliştirmiş tercümanlar, profesyonel olarak veri tabanı tercümesi yapmaktadır. Böylece eksiksiz ve hatasız hizmet verilir. Veri tabanı profesyonel tercüme, uzman tercümanlarla yapılan otomatik tercüme işleridir. İnternet sitenizde bulunan verilerin farklı dillere tercüme edilmesi için alanında eğitim almış kişilerle çalışılması gerekir. Tercümesi yapılacak dilin kültürü de göz önüne alınır. Böylece dile uygun, akıcı ve anlaşılır tercüme hizmeti verilir. Bulunduğunuz sektörde daha geniş bir alanda hizmet vermek için veri tabanı tercümelerinin uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.  Bu sayede bir veri eklediğinizde birden fazla dilde görüntülenebilir. Böylece orijinal dilin dışında da verilere farklı dillerle otomatik olarak erişilir.

Veri Tabanı Tercümesi Süreciniz

Alo Translate, sektör içinde uzun yıllardır hizmet veren bir tercüme firmasıdır. Yapmış olduğumuz tercümelerle müşterilerimizi sürekli memnun etmeyi başarmıştır. Bunun yanında müşterimizle birlikte izlediğimiz yolla tercüme hizmetleri için bir plan belirleriz. Bu sayede istenen tercümeler, kısa zamanda hazırlanarak müşterilerimize teslim edilir. Veri tabanı tercümesi için süreç de bu şekilde işlemektedir. Önce sizinle birlikte bir yol belirleriz. Ardından belirlemiş olduğunuz orijinal dilin diğer dillere tercümelerini yaparız. Bu sayede verileriniz, farklı dillere otomatik olarak tercüme edilir. Farklı dilleri konuşan iş arkadaşlarınız, verilere kendi dilleriyle ulaşır. Böylece iş alanındaki iletişim sıkıntısı da ortadan kalkar ve profesyonel bir çalışma süreci gerçekleşir.

Veri Tabanı Tercümesinde Neden Biz?

Veri tabanı tercümesi global şirketiniz için en önemli süreçlerden biridir. Çünkü farklı dillere yapılan tercümeler, şirketinizde çalışan kişilerin verileri daha kolay anlamasına neden olur. Biz de veri tabanı tercümelerinizde Alo Translate olarak yanınızdayız. Deneyimimiz ve profesyonelliğimiz sayesinde internet sitenizde bulunan verilerin farklı dillere tercümelerini yaparız. Çalıştığımız uzman tercümanlarımız, verilerinizin nasıl tercüme edilmesi gerektiğini bilerek hareket eder. Veri tabanı tercümeleri için verdiğimiz hizmet sayesinde verileriniz, otomatik olarak başka dillere tercüme edilir. Böylece çok fazla beklemeden farklı dillerde veriler, dili kullanan kişiler tarafından hemen görüntülenir. Bunun da çalışma hayatınızda atacağınız büyük bir adım olduğunu söylememiz mümkündür.Veri Tabanı Tercümesi

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir veri tabanı  tercümesi hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde veri tabanı tercümesi hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de veri tabanı tercümesi hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü veri tabanı deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum