Alt Yazı Çeviriniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Alt Yazı Çevirisine Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Alt Yazı Projenizi İletin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Alt Yazı Çevirisine 1 Adım Uzaktasınız!

Alt Yazı Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Alt Yazı Çevirisi Hizmeti

Film, belgesel, dizi gibi alanlarda alt yazı çevirisi büyük bir önem taşır.  Buralarda geçen diyalogların yazıya dökülerek hedef dile çevrilmesini sağlar. Yine sessiz filmlerde de ihtiyaç duyuldukça belli aralıklarda görüntüye eklenen bir açıklama notu özelliği de taşır. Günümüzde dizi ve film sektörünün artmasıyla alt yazı çevirmenliği büyük bir ivme kazanmıştır. Ancak film, belgesel veya dizi gibi alanlarda yapılan çeviriler için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu yüzden profesyonel alt yazı çevirmenleriyle çalışılması gerekir. Çünkü alt yazı çevirilerinin çevrilecek dile daha uygun, akıcı ve anlaşılır şekilde geçmelidir. Bunun için işinde eğitimli ve tecrübeli kişilerle çalışılması kalite açısından önemlidir.

Profesyonel Alt Yazı Çevirisi

Dizi, film, belgesel veya TV programlarında yapılacak çevirilerde uzman kişilerle çalışmak, işin profesyonel olduğunu gösterir. Aynı zamanda alt yazı çevirisi, dile daha net şekilde aktarılmalıdır. Bunun için işinde uzman çevirmenler, ilk olarak ön hazırlıklarını yapmalıdır. Arkasından da iki dil arasındaki benzerlik ve farklılıkları ortaya koymalıdır. Böylece kaynak dil ve hedef dilin bulunduğu ortamın sosyal, kültürel yapısı incelenmelidir. Yine, kaynak dilde hangi kelimenin vurgulandığına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda noktalama işaretleri ve yazım kurallarına da özen gösterilmedir. Kısacası, alt yazılarda belirli bir disiplin, kaliteli bir çeviri işlemi için çok önemlidir. Bu sayede gerçekten kaliteli ve anlaşılır, alt yazı çevirileri ortaya çıkar.

Alt Yazı Çeviri Süreci

Alo Translate olarak, uzun zamandır çeviri sektöründe hizmet vermekteyiz. Bu süre içinde kaliteli ve uzman çevirmenlerle çalışmaktadır. Müşteri odaklı çalışmasıyla bilinen firma, sektörün en önde gelen isimlerinden biridir. Her zaman kendini geliştirerek hareket etmektedir. Çalışma disipliniyle birlikte alt yazı çevirileri için güvenle tercih edebileceğiniz firmalardan biridir. Film, dizi, kısa film, TV programı gibi alanlarda profesyonelce çevirileri gerçekleştirmektedir. Bu aşamada gerekli olan disiplini gösterir. Planlarını yaparak hareket eder. Alt yazı çeviri süreci boyunca sizinle birlikte ortak bir yol izleriz ve ortak bir tarih belirleriz. Teslim günü gelene kadar çeviriler yapılır, düzenlenir ve size teslim edilir.

Alt Yazı Çevirisinde Neden Biz?

Günümüzde film ve dizi sektörünün artmasıyla birlikte birçok firma alt yazı çevirisi için hizmet vermektedir. Ancak Alo Translate sektör içinde müşteri odaklı çalışmasıyla ayrılmaktadır. Bu prensibimiz sayesinde müşterilerimizin istediği gibi bir çalışma süreci izleriz. Aynı zamanda yapılmasını istediğiniz çevirilerin durumu takip edilebilir. Böylece çevirilerin nasıl yapıldığı konusunda hemen bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz çeviriler için size fiyat bilgisi verilir. Teslim günü gelene kadar herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız. Çünkü biz, gerekli fiyatlandırmayı önceden yaparak size bilgi veririz. Teslim tarihi geldiğinde çevirileriniz eksik olmadan size ulaşır. Disiplinli çalışma stili, profesyonel çevirmenler bizi tercih etmeniz için yeterlidir.

 

Alt Yazı Çevirisi

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir alt yazı çevirisi hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede alt yazı çevirisi hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel alt yazı çevirisi çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de alt yazı çevirisi hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da alt yazı tercümesi için ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden alt yazı tercümesi için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest alt yazı çevirmeni başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum