Arapça İngilizce Tercümeniz 1 Adımda Hazır

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Arapça İngilizce Tercüme Hizmeti

Dünyanın en fazla konuşulan dillerinden olan Arapça ve İngilizce, birbirinden pek çok açıdan farklı olan iki dildir. Arapça, Hami-Sami dil ailesinin Sami koluna mensuptur. Yaklaşık 350 milyon kişinin ve 22 ülkenin anadili olduğu bilinmekte, 1 milyarı aşan Müslüman’ın ise ibadet dili olduğu tahmin edilmektedir. Arapça; yazı dilinin konuşulan dilden farklı olması, kelime haznesinin genişliği, yapısal düzeni, vurgunun başta yapılması, alfabesi ve tersten okunması gibi nedenlerle öğrenilmesi en zor dillerden biri olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla çapraz tercümede daha fazla özen istemektedir. Deneyimli ve uzman ekibimizle çalışmaya başladığınızda, Arapça İngilizce Tercüme hizmetimiz konusunda hiçbir aksama yaşamayacağınızdan ve yüksek kalitedeki belgelerinizi tam zamanında size ileteceğimizden emin olabilirsiniz.

Arapça İngilizce Profesyonel Tercüme

Kişilerin ana dillerinin haricinde farklı iki dilde tercüme yaptırmaları, çapraz tercüme olarak bilinir. Pek çok açıdan benzerlik göstermeyen dillerin tercümesi, oldukça zor ve karmaşıktır. Bu nedenle, güvenilir ve deneyimli firmaların sağladığı hizmetleri, uzman ekiplerinden talep etmekte fayda vardır. Özellikle Arapça İngilizce Profesyonel Tercüme, hem Arapça hem de İngilizce konusunda gerekli yetkinliğe ulaşan kişilerin görev aldığı bir süreçtir. Çünkü Arapçadan İngilizceye tercüme yapılırken, yazı dilinden ses farklılıklarına kadar dillere hakim olmak gerekir. Tercüman kadromuzun tamamı, dil alanında tamamladıkları lisans eğitimlerinin ardından ilgili oldukları dillere yönelerek uzmanlık seviyesine erişmişlerdir. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren uzman tercümanlarımızla tanışma fırsatını bulacak ve metinlerinizi belirttiğiniz süre içerisinde teslim alacaksınız.

Arapça İngilizce Tercüme Süreciniz

Alo Translate, müşterilerinin memnuniyetine önem veren ve çalışmalarını gelen talepler doğrultusunda düzenleyen bir firmadır. Uzun yıllardır sektörde ayakta kalabilmesinin esas nedeni, tercüme süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlama garantisi sunmasıdır. Arapça İngilizce tercüme süreciniz, tercüme edilecek belgelerinizi tarafımıza iletmenizle başlayacak, sizlerin istekleri doğrultusunda planlanacaktır. Eğer kalite ve güven anlayışını temel alan bir firma arayışındaysanız web sitemiz üzerinden bize ulaşabilir, fiyat bilgisi ve zamanlama konusunda merak ettiklerinizi iletebilirsiniz. Üstelik firmamız, sürecinizi anlık olarak sizlerle paylaşma garantisi sunarak güvenilirliğini kanıtlamaktadır. Belgelerinizin incelenerek tercüme edilmesinin ardından alanında uzman, dil becerileri gelişmiş, çalışma disiplini yüksek tercümanlarımız; son kontrollerini yaparak belgelerinizi eksiksiz ve tam zamanında teslim etmektedir

Arapça İngilizce Tercümede Neden Biz?

Çapraz tercüme denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri Alo Translate’tir. Bunun nedeni; müşteri odaklı, güvenilir, profesyonel, kaliteli, daima ileriyi hedefleyen, 7/24 hizmet garantisi sunan, gerekli tüm sertifikaları bulunan, teslimat ve tercüme konusunda başarılı bir firma olmamızdır. Ekibimiz ise alanında deneyimli, tecrübeli, uzman ve çalışma disiplinine sahip tercümanlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla Alo Translate, Arapça İngilizce Tercüme başta olmak üzere çapraz tercüme hizmetindeki yüksek başarı oranıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bir tercüme firmasının daima sizlerin talepleri ve istekleri doğrultusunda hizmet vermesi gerektiğini unutmadan, amacınız ne olursa olsun ekibimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Böylece başından sonuna kadar sizlerle birlikte yürüttüğümüz tercüme sürecimizi deneyimlemeye başlayabileceksiniz.

Arapça İngilizce Tercüme Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum