Tıbbi Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Tıbbi Tercümeye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Tıbbi Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Tıbbi Çeviriye 1 Adım Uzaktasınız!

Tıbbi tercümesine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Tıbbi Tercüme Hizmeti

Tıp, insan sağlığını koruma ve tedavi etme amacıyla çalışmalarda bulunan sağlık bilimleri dalıdır. Tıbbi uygulamalar, her ülkede farklı sistemlere dahil olsa da bilgi birikimi açısından benzerlik taşır. Öyle ki bir kişinin bulduğu tedavi yöntemleri, ilaçlar veya tıbbi araştırmalar; tüm insanlığa fayda sağlama amacıyla yapılır. Bu nedenle tıp ve sağlık alanında kullanılan belgeler, dokümanlar veya sözlü açıklamaların her biri yüksek kalitede tercüme edilmelidir. Tıbbi tercüme hizmeti sayesinde orijinal metnin anlattıkları korunmakta ve akıcı, anlaşılır, doktorlara hitap eden bir dilde belgeler hazırlanmaktadır. Söz konusu insan sağlığı olduğu için uzman tercümanlar ve deneyimli firmalardan hizmet alınmalıdır.

Profesyonel Tıbbi Tercüme

Tercüme hizmeti denilince pek çok kişinin aklına, bir metnin hedef dilin kurallarına uygun olarak tercüme edilmesi gelmektedir. Fakat tercüme süreçlerini bu kadar basit bir şekilde açıklamak mümkün değildir. Tercümanlık konusunda uzmanlık elde edebilmek için dil alanında lisans eğitimini tamamlama ve ilgili dile odaklanarak pratik yapma şartı aranmaktadır. Tıbbi tercüme gibi alt dallarda profesyonellik seviyesine ulaşmak için ise tıbbi bilgi birikiminin olması gerekmektedir. Ancak evrensel tıp diline bağlı kalınarak hazırlanan belgeler, hekimlerin işine yarayacaktır. Profesyonel tıbbi tercüme, tıp terminolojisine hakim ve dil alanında gerekli yetkinliği bulunan tercümanlar tarafından verilen hizmetimizdir. Uzman tercüman kadromuz, tıbbi bilgi birikimleri ve tercümanlık deneyimleriyle her daim yanınızda!

Tıbbi Tercüme Süreciniz

Tercüme ihtiyaçlarınız için firma araştırması yaparken güvenilirlik ve uzmanlık şartı aramalısınız. Bu sayede tercüme sürecinizin zamanında tamamlanacağından ve yüksek kalitede belgelere ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Alo Translate olarak, yüksek kalite ve profesyonellik ilkesiyle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Firmamızın gerekli tüm tercüme kalite ve yönetim sertifikaları bulunmaktadır. Tercüman kadromuz ise aldıkları eğitim ve belgelerle dil alanındaki uzmanlıklarını kanıtlamaktadır. Tercüme edilmesi gereken belgelerinizi web sitemizden bizlere ileterek anında fiyat bilgisi ve teslimat sürecini öğrenebilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz takdirde yüksek kalitede tercüme edilen belgelerinizi tam zamanında teslim alacak ve işlerinizi aksatmadan sonlandırabileceksiniz. Üstelik online tercüme hizmetlerimiz için süreci anlık olarak takip etmeniz de mümkün!

Tıbbi Tercümede Alo Translate Kalitesi

Alo Translate, kaliteli ve profesyonel hizmetleriyle uzun yıllardır tercüme sektörünün önde gelen firmalarındandır. Müşteri memnuniyetine odaklanan hizmet anlayışları, bugüne kadar hazırladıkları belgelerin tamamından olumlu geri dönüşler almalarını sağlamıştır. Tıbbi tercüme denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olmasının nedeni de uzman tercüman kadrosudur. Öyle ki tıbbi tercüme alanında sizlere yardımcı olan kadromuzun tamamı, dil becerileri yüksek ve çalışma disiplini olan kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede evrensel tıp dilini takiben tercüme edilen yüksek kalitedeki belgeleriniz, tam zamanında sizlere teslim edilebilmektedir. Ne zaman ihtiyacınız olursa olsun, 7/24 sizlere hizmet verebilmek için hazır olan ekibimizle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz tüm soruların cevabını anında öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tıbbi tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde tıbbi çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de tıbbi çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden tıbbi tercüme için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü tıbbi deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest tıp çevirmenliği başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest tıp çevirmeni başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum