Yeminli Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Yeminli Tercümeye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Yeminli Tercümenizi Başlatın.

Kaliteli Yeminli Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Yeminli tercümesine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak yeminli tercüme işlemini başlatın.

Yeminli Tercüme Hizmeti

Yeminli tercümede dikkat edilmesi gereken en önemli konu, güvenilir tercüme firmasının bulunmasıdır. Çünkü yeminli tercüme işlemi diğer tercümelerden farklıdır, hassas ve hata istemeyen bir çalışma yapılmalıdır. Noter huzurunda yapılan ve orijinal metne bağlı kalınması gereken bu tercüme türünde gizlilik ve güvenilirlik en önemli durumlardır. Aynı zamanda resmi kurumlara verilecek belge yabancı bir dilde olduğunda yapılmaktadır. Yeminli tercüme işleminin birçok avantajı da bulunur. Her şeyden önce yeminli tercüme yapılan belgede yeminli tercüman kaşesi olması nedeniyle belge, resmi bir özellik kazanır. Yeminli tercüme gerektiren belgeler, orijinal metne bağlı kalınarak tercüme edilir. Alo Translate olarak bu alanda her türlü yeminli tercüme hizmetlerinize çözüm üretiyoruz.

Yeminli Tercüme Kullanılan Alanlar

Genel olarak resmi bir kuruma verilecek belgelerde ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Bir belgenin tercüme işleminden sonra teslim edileceği kurum, resmi bir kurum ise o belge için yeminli tercüme yapılması gereklidir. Bu durumun nedeni ise resmi kurumların noter onaylı yeminli tercüme dışında başka bir tercümeyi kabul etmemesidir. Yeminli tercüme işlemi noter onaylı olarak yapılır. Bunun yanında yeminsiz tercüme işlemi de bulunur. Ancak yeminsiz tercüme işleminde noter onayı aranmaz. Bu yüzden de resmi makama teslim edilecek belgeler için tercih edilmez. Kısacası kullanılan alan, resmi kurumlara teslim edilecek belgelerin tercümesidir.

Yeminli Tercüme Süreci

Yeminli tercüme, yeminli tercüman tarafından yapılmalıdır. Bu yüzden yeminli tercüme yapılan belgede, yeminli tercümanın imzası ile kaşesinin bulunması gerekir. Yeminli tercüme kaşesi üzerinde yeminli tercümanın adı, soyadı ve tercüme edilen belgenin orijinal metnin aslına uygun olarak tercüme edildiğine dair beyan, tarih, yer, adres ve telefon numarası bulunmaktadır. Yeminli tercüme sürecini güvenli ve kaliteli bir şekilde tamamlamak için profesyonellerden destek almak da önemlidir. Bunun için en iyi hizmeti sunan olarak Alo Translate ile iletişime geçebilirsiniz. Alo Translate ile belgelerinizin tercümesi kusursuz bir şekilde yapılırken, siz de anlık olarak takibini gerçekleştirebilirsiniz. Yeminli tercüme işleminiz için de anında fiyat alabilirsiniz.

Yeminli Tercümanlık

Yeminli tercüman, üniversitede Mütercim Tercümanlık ya da Dil Bilimleri üzerine eğitim almış ve noter tarafından onaylanmış kişilerdir. Ayrıca ana dili dışında başka bir dil bilen kişiler de yeminli tercüman olabilmektedir. Türkiye’de yeminli tercümanlık yapabilmek için kişini Türkiye vatandaşı olması, sabıka kaydının bulunmaması, yemin edeceği noter ile aynı şehirde ikamet etmesi ve tercümanlık yapacağı dili bildiğine yönelik bir kanıt sunması gerekir. Şartları sağlayan kişi, yeminli tercüman olabilir. Tercümeyi yapan tercüman, belgenin altına imzasını atmalı ve kaşesini basmalıdır. Bunun yanında yeminli tercüman tarafından yapılan tercüme işlemleri noter huzurunda onaylanmalıdır. Tüm bu adımların eksiksiz ve doğru şekilde izlendiği bir tercüme süreci, en sağlıklısı olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde yeminli çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de yeminli tercüme hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden yeminli tercüme fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü yeminli deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest yeminli çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, yeminli tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum