Teknik Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Teknik Tercümeye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Teknik Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Teknik tercümesine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Teknik Tercüme Hizmeti

Uzun yıllardır profesyonel çalışma hayatında aktif olarak rol oynayanlar bilirler ki her sektörün kendine özgü bazı terimleri vardır. Çeşitli nedenlerle ihtiyaç duyulan tercüme hizmetleri için ilgili sektörlerde kullanılan terimlere hakim olunması gerekir. Günlük konuşma dilinin aksine daha kapsamlı dil becerisi ve metin oluşturma yetkinliği gerektiren tercüme süreçlerinden biri de teknik tercümedir. Mühendislik alanıyla ilgili tüm konulara hakim olma zorunluluğu taşıyan ve profesyonel düzeyde dile hakimiyet gerektiren teknik tercüme hizmeti, ancak uzman tercümanlardan yardım alındığında başarılı bir sonuç verecektir. Çünkü karşılıklı iletişim dinamiklerinde, yalnızca alana dair yeterli bilgisi bulunan ve buna yönelik çalışmalarıyla tercümede uzmanlaşan kişiler sizlere yardımcı olabilecektir.

Profesyonel Teknik Tercüme

Tercüme firmalarından alacağınız hizmetlerin, gerekli yetkinliğe ulaşan tercümanlar tarafından verildiğini belirtmek için kullanılan ifadelerden biri profesyonel teknik tercümedir. Özellikle teknik tercüme gibi üst düzey bilgi birikimi ve dil becerisi gerektiren konularda, uzmanlık seviyesine erişen kişilerden hizmet alacağınızdan emin olmalısınız. Zira tercüme ettirmeniz gereken belgelerinizin anlaşılır, akıcı ve ilgi çekici olabilmesi için profesyonel tercümanlarla çalışmanız beklenir. Aksi halde karşınızdaki kişi veya kurumlar sizi ciddiye almayacak ve hedefinize ulaşma konusunda çeşitli sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bizi tercih ettiğinizde ise profesyonel teknik tercüme hizmeti sunmamızda bizlere destek olan ve dil becerilerini geliştirme konusunda yeterli seviyede eğitim alan tercüman kadromuzla tanışma fırsatı bulacaksınız.

Teknik Tercüme Süreciniz

Uzun yıllardır içinde bulunduğu tercüme sektöründe sayısız başarıya ulaşan Alo Translate, en başarılı firmalardan biridir. Müşterilerinin tüm süreci sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmesi ve yüksek kalitede tercümelere erişebilmesi için ekibimiz, hiç durmadan çalışmaya devam etmektedir. Teknik tercüme süreciniz, tercüme edilmesi gereken belgelerinizi bize iletmenizle başlamaktadır. Hiç vakit kaybetmeden ekibimize ulaşabilmeniz için düzenlenen web sitemiz, herkesin kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Sitemize giriş yaparak bize ilettiğiniz belgelerinizi anında inceleyeceğimizden ve sizleri fiyat, teslimat süreci ve zamanlama konusunda bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz. Alo Translate olarak güveninizi kazanmak adına tüm süreci anlık olarak takip etmenizi sağladığımızı ve kararlaştırdığımız süre içerisinde belgelerinizi teslim edeceğimizi belirtmemizde fayda vardır.

Teknik Tercümede Neden Alo Translate?

Teknik tercüme hizmeti denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birinin Alo Translate olmasının nedeni, her daim müşterilerini düşünerek planladığı tercüme süreçleridir. Öyle ki yüksek kalitede tercüme garantisi, anında fiyat teklifi sunma, 7/24 aktif olan canlı destek hattı, uzman tercüman kadrosu, tercüme kalite ve yönetim sertifikaları başta olmak üzere online tercüme için ihtiyaç duyulan tüm kolaylıklar sağlanmaktadır. Tercüman kadromuzun dil alanında gerek duyulan eğitimleri alması, teknik düzeyde yetkinliğe ulaşması ve çalışma disiplinine sahip olmaları nedeniyle sorunsuz bir süreç yaşamanız mümkün olmaktadır. Eğer yüksek kalitede hazırlanan belgelerinizin tam zamanında teslim edilmesini ve anlık olarak süreci takip edebilmeyi istiyorsanız Alo Translate tam da size göre! Teknik Tercüme Hizmeti

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir teknik tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede teknik çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde teknik çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de teknik çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da teknik tercüme için ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden teknik tercüme için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü teknik deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest teknik çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, teknik tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre teknik tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum