Osmanlıca Tercümeniz 1 Adımda Hazır

Profesyonel Osmanlıca Tercümeye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Osmanlıca Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Osmanlıca Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Osmanlıca Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak Osmanlıca tercüme işlemini başlatın.

Osmanlıca Tercüme Hizmeti

Osmanlıca günlük hayatta konuşulan bir dil olmamakla birlikte genellikle yazışma ve edebiyat dili olarak kullanılmıştır. Temeli eski Türkçeye dayanır, Farsça ve Arapça kelimeler kullanılır. Yapay bir dil olduğu için tercümelerinde 3 dilin de çok iyi bilinmesi gerekir. Tercüme hizmeti sağlayacak olan ekibimiz; Arapça, Farsça ve eski Türkçe bilgilerine sahiptir. Kaliteli bir Osmanlıca tercüme, ancak bu üç dilde gerekli yetkinliği olan ekiplerle yapılabilir. Firmamız, bünyesindeki profesyonel ekipler sayesinde, kusursuz ve kaliteli tercüme hizmeti sunmaktadır. Alo Translate, güven ve kalite esaslı çalışmalar yürüterek sektörde uzun süredir hizmet vermektedir. Hizmet almak için ekibimizle her zaman iletişime geçebilir, Osmanlı tercüme süreci ve fiyatları hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Osmanlıca Tercüme Hizmeti

Osmanlıca Profesyonel Tercüme

Osmanlıcada 18 çeşit yazı türü bulunur. Alfabesi 34 harften oluşur ve Arap dilinde olmayan harfler kullanılır. Hami-Sami dil ailesine mensup olsa da farklılık gösterir. İstisnaları olan dillerden biridir ve tercümesi oldukça zordur. Osmanlıcanın sadece yazı dili olarak kullanılması, farklı nesillere aktarılmasının önünü kesmiştir. Günümüzde iyi derecede Osmanlıca bilen tercüman sayısı da bir hayli azdır. Bu nedenle tercüme hizmetlerinin kalitesi yeterli düzeyde sağlanamamaktadır. Alo Translate, bu noktada çözüm sunmak adına bünyesine iyi derecede Osmanlı bilgisine sahip tercümanları kazandırmıştır. Osmanlıca tercümede adıl, bağlaç, belirteç ve ilgeç bilgisi tam olmalıdır. Bu bilgiler, sadece Arapça ve Farsçayla sınırlı kalmamalı, Türkçe de yeterli düzeyde bilinmelidir.

Osmanlıca Tercüme Süreci

Tercüme sürecimiz, müşterilerin tercüme hizmeti almak istediği dosyaları sisteme yüklemesi ile başlar. Sistemimize, tercüme edilmesini istediğiniz dosyaları anında yükleyebilirsiniz. Yüklenen dosyalar, ekibimiz tarafından incelenir ve bir dakika içerisinde süre-fiyat bilgisi tarafınıza iletilir. Tercümanlarımız, bu alanda gerekli yetkinliğe sahip olduğu için tercüme hizmeti kısa süre içerisinde ve kaliteden ödün vermeyerek sağlanabilmektedir. Osmanlı tercüme hizmeti aldığınız süre içerisinde siparişinizin online takibini yapmanız da mümkündür. Lisans eğitimi tamamlayan ve gerekli sertifikalara sahip olan bir ekipten hizmet alırsınız. Bu sayede tercümeler, kusursuz ve profesyonel olarak yapılır. İhtiyaç duyduğunuz makale, hikaye, şiir ya da sesli tercümelerinin tamamı için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Akademik kariyerinizde başarıya ulaşmanız için gereken özen gösterilir ve tercümeler kontrol edilerek teslim edilir. AloTranslate

Osmanlıca Tercümede Neden Alo Translate?

Alo Translate, tercüme hizmetini profesyonel bir şekilde sağlayarak faaliyet göstermektedir. Bünyesine kazandırmış olduğu personeller, sertifika sahibi olduğu gibi deneyimli ve uzmandır. Osmanlıca tercüme hizmeti, ekip çalışması ile yapılmakta, kontrolleri sağlanarak teslim edilmektedir. Alacağınız tercüme hizmetlerini takip etme şansı sunar, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacağımızın garantisini veririz. Makale yazacak yetkinliği olan ekibimiz, Osmanlıca tercümede üst düzey bir performans sergilemektedir. Sektörün yetersiz kaldığı tercüme hizmetinde, müşterilerimize son derece kapsamlı çalışmalar sunarız. Firmamızdan, 7/24 hizmet alma şansınız olduğu gibi ekiplerimize isteklerinizi doğrudan iletebilirsiniz. Müşterilerin istek ve beklentileri değişiklik gösterebileceği için ekibimiz de beklentilerinizi dikkate alarak çalışmalar yürütür.

Osmanlıca Tercüme Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir Osmanlıca tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat Osmanlıca tercüme hizmeti sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede Osmanlıca çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren Osmanlıca tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde Osmanlıca çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Osmanlıca dışında, dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da Osmanlıca tercüme için ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden Osmanlıca tercüme için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü Osmanlıca deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, Osmanlıca serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre Osmanlıca tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum