Rusça İngilizce Tercümeniz 1 Adımda Hazır

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Tercümeye 1 Adım Uzaktasınız!

Çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Rusça İngilizce Tercüme Hizmeti

Rusça ve İngilizce dilleri, farklı dil ailelerinden gelmeleri başta olmak üzere birçok farklılığa sahiptir. Rusçada Kiril alfabesi kullanılırken İngilizcede Latin alfabesi kullanılmaktadır. Rusçada artikel yoktur ancak İngilizcenin oldukça karmaşık bir artikel yapısı vardır. Öte yandan Rusçada nesneler için farklı cinsiyetler kullanılmaktadır. İngilizcede ise cansız nesnelerden hiçbirinin cinsiyeti bulunmamaktadır. Rusçada yalnızca 3 zaman varken İngilizcede tam 16 farklı zaman bulunmaktadır. Bunlar gibi birçok etken Rusça İngilizce tercüme yapmayı karmaşık hale getirmektedir. Bu sebeplerden ötürü Rusça ve İngilizce dilleri arasında metin tercüme ederken, tüm kural ve yapılara hâkim olunması büyük önem taşımaktadır. Özellikle farklı yazım şekilleri ve lehçeler konusunda deneyimli tercümanlarla çalışmak gerekmektedir.

Rusça İngilizce Profesyonel Tercüme

Bir dilin anlam kaymasına uğramadan ve gramatikal yapısı bozulmadan başka bir dile tercüme edilmesi ancak uzman tercümanlarla çalışıldığı takdirde mümkündür. Anlatılmak istenen mesajın doğru anlaşılması ve akıcı okunabilir nitelikte olması için, çok dilli tercümelerde deneyim sahibi tercümanlar tarafından tercüme edilmesi gerekmektedir. Birçok yabancı dilde olduğu gibi Rusça İngilizce tercüme alanında da birçok çalışma gerçekleştirmiş deneyimli tercüman kadromuz, akademik konulu metinlerden teknik metinlere kadar bütün sektörlerde hizmetinize hazırdır. Dilediğiniz metin ve belgeler, milletlerin kültürel ögeleri ve değer yargıları dikkate alınarak tercüme edilmektedir. Üstün kaliteden ödün vermeden en hızlı şekilde gerçekleştirilen Rusça İngilizce tercüme hizmetimizle çalışmalarınızı duraksamadan sürdürebilir, kısa zamanda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Rusça İngilizce Tercüme Süreci

Zaman kaybını önlemek ve orijinal metinde anlatılmak istenenleri değiştirmeden aktarabilmek için kullanılan tercüme yöntemlerinden biri çapraz tercümedir. Çapraz tercüme bir yabancı dilin araya Türkçe katılmadan direkt olarak hedef yabancı dile tercüme edilmesidir. Rusça İngilizce tercüme yapabilmek için hem Rusça hem de İngilizcede anadil seviyesinde bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Alo Translate, Rusça İngilizce tercüme sürecinin ilk adımı tercümesi istenen dosyaların güvenilir ve deneyimli tercümanlarımıza teslim edilmesidir. Tercüme sürecinin devamı müşteri memnuniyeti ön planda tutularak ve interaktif olarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle kelime seçimlerinde tarafınıza danışılmakta, müşteri notları her aşamada göz önünde bulundurulmaktadır. Böylece net şekilde anlaşılabilir ve okunaklı metinler tarafınıza sorunsuzca sağlanabilmektedir.

Rusça İngilizce Tercümede Alo Translate Farkı

Güvenilir ve tam zamanında iş teslimi sağlayan Alo Translate ekibi olarak, sahip olduğumuz profesyonel tercüman kadrosu yardımıyla Rusça İngilizce tercüme hizmetinde %100 başarıyı hedeflemekteyiz. Tercümesi için tarafımıza ilettiğiniz dosyalarınız, ekstra özen ve hassasiyetle birçok kez kontrol edilmektedir. Belge ve metinlerin tamamı tercüme sürecinde ve sonrasında online ortamda saklanmaktadır. Bu sayede veri kaybetme riski sıfıra indirgenmekte, belgelere zaman dilimi fark etmeksizin dünyanın her yerinden erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca tüm fiyatlandırmalar siz değerli müşterilerimizin bütçesini zorlamayacak şekilde belirlenmektedir. Her düzeydeki Rusça İngilizce tercüme ihtiyaçlarınız için alotranslate.com adresini ziyaret edebilir, tercüme süreci ve metotlarımız hakkında detaylı bilgi edinerek belgelerinizin gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

Rusça İngilizce Tercüme Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede çeviri hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde çeviri hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum