Yazılım Çeviriniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel  Yazılım Çevirisine Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Yazılım Çevirisine 1 Adım Uzaktasınız!

Yazılım çevirisine ihtiyaç duyduğunuz yazılım dosyasını sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Yazılım Çevirisi

Modern yazılımın tarihi 1945 yılına kadar dayandırılabiliyor. Öte yandan son 20 yılda bu sektörde yaşanan gelişmeler gözle görülebilir ve dikkat çekici bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Yazılım Çevirisi Fortrana, Pascal gibi ilk yazılım dillerinden sonra onlarca farklı dil bu gelişim sürecinde ortaya çıkmıştır. Bugün ise 250’den daha fazla yazılım dili mevcuttur. Günümüzde kullanımda olan farklı programlama dilleri, çeşitli hizmetleri sağlarken pek çok amaca da ulaşmayı sağlamaktadır. Yazılım dillerinin yaygınlığına karşın, yazılım mühendisleri ve bu sektöre ilgili olan kişiler dışında birçok insan yazılım dili bilmemektedir. Bu durumun yanı sıra, her yazılım dilini öğrenmek neredeyse mümkün değildir. Bu noktada yazılım çevirisi hizmeti, gerekli ve aynı zamanda zorunlu bir hale gelmektedir.

Yazılım Çevirisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılım çevirisi her dilde olduğu gibi iletişimi sağlamak adına oldukça önemlidir. İçinde bulunduğumuz dönemin küreselleşme ve bilgi çağı olması da bu önemi artıran bir faktördür. Pek çok işletmenin uluslararası arenada hizmet vermesi nedeniyle, çok sayıda işletme arasında yazılım çevirisi ile iletişim sağlanmaktadır. Bu ortak programlama dili sayesinde evrensel bir iletişim ağı oluşturularak firmaların hangi ülke menşeili olduğu fark etmeksizin iletişim hattında kalması mümkündür. Bu avantaj, firmalara doğru çeviri yapma zorunluluğunu da getirmektedir. Bu nedenle Alo Translate gibi uzman tercüme firmaları ile çalışmak, firmalara büyük bir fayda da kazandırmaktadır. Bu sayede iş yoğunluğu sırasında gözden kaçabilecek hatalardan kaçınma imkanı bulunmaktadır.

Yazılım Dili Çevirisi

Yazılım dilleri, sektöre yakın olmayan kişiler tarafından yalnızca teknik bir işlem gibi görülebiliyor. Öte yandan, her bir dil için olduğu gibi yazılım dili için de kültürel ve tarihsel ögeler hesaba katılmalıdır. Bu nedenle, üstten ve yüzeysel bir yazılım dili öğrenmek, o dilin çevirisini başarı ile yapabilmeyi sağlamamaktadır. Bir programlama dilinin öncesi, kullanım amaçları ve daha pek çoğu o dilin anlamına etki etmektedir. Bir cihazın programlanması sırasında bu nedenle oluşabilecek bir problem o işi aksatarak sonucu kesin ve olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu noktada profesyonel bir tercüme hizmetinden yararlanmak hem maddi açıdan fayda sağlar hem de zaman tasarrufu fırsatı sağlayabilir.

Yazılım ve Program Tercümesi Hizmeti

Firmamızın sunduğu çok sayıda tercüme hizmetinden biri de yazılım tercümesidir. Bu alanda lisans eğitimi almış, gerekli sertifikalara sahip tercümanlar tarafından verilen hizmet, detaycı ve disiplinli bir şekilde sunulmaktadır. Bu şekilde gerek mesleki gerek ise eğitim amaçlı ihtiyaç duyulan yazılım dili tercümesi, büyük bir özen içinde sizlere ulaştırılır. Yazılım tercümesi süreci boyunca sizlerin istekleri ön planda tutulmaktadır. Böylece hatasız ve eksiksiz bir sonuca ulaşmaktayız. Ekibimiz, yalnızca belirli bir programlama diline değil, yazılım sektörünün tümüne hakimdir. Bu sayede kapsamlı bir hizmet sunulmaktadır.

Yazılım Çevirisi

Sıkça Sorulan Sorular

Alo Translate güvenli mi?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, yazılım çevirisi hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir tercüme hizmeti vermektedir.

Çalışma saatleriniz nedir?

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Çeviri kalite ve yönetim serfitikalarınız var mı?

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede yazılım çevirisi hizmeti vermektedir.

Tercüme onayı yapıyor musunuz?

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Hangi alanlarda yazılım çevirisi hizmeti veriyorsunuz?

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde yazılım çevirisi hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Hangi dillerde yazılım çevirisi yapıyorsunuz?

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de yazılım çevirisi hizmeti veriyoruz.

Yazılım tercümesi için nasıl ödeme yapabilirim?

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da ödemenizi yapabilirsiniz.

Yazılım tercümesi için nasıl teklif alabilirim?

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Yazılım deneme çevirisi yapıyor musunuz?

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü yazılım deneme çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Sizinle serbest çevirmen olarak çalışabilir miyim?

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Yazılım tercümesi hizmetleri neye göre hesaplanıyor?

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Üye olduğunuz çevirmenlik kuruluşları var mı?

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum
WhatsApp'a bağlan
Proje Yöneticisi
Merhaba👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonBizi Arayın