Denizcilik Tercümeniz 1 Adımda Hazır!

Profesyonel Çeviriye Sadece 1 Adım Uzaktasınız.

Dosyanızı Yükleyin, Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Başlatın!

Kaliteli Çeviriye 1 Adım Uzaktasınız!

Denizcilik sektörü alanında çevirisine ihtiyaç duyduğunuz dosyayı sipariş sistemimize yükleyin, hemen fiyat ve teslim süresi bilgisini öğrenin ve ödemenizi yaparak tercüme işlemini başlatın.

Denizcilik Tercümesi

Hepimizin bildiği gibi, dünyanın %80’i sularla kaplıdır. Durum böyle olunca denizcilik, tarih boyunca kültürel iletişimin, ticaretin ve küreselleşmenin önemli kesişim noktalarından biri olmuştur. Aynı zamanda farklı disiplinleri de bir araya getirmiştir. Dünya için önemli olan denizciliğin kendine ait bir dili vardır. Terminolojisi, tekniği ve mühendisliği düşünüldüğünde, oldukça karmaşık da bir dildir. Bu yüzden denizcilik tercümesi, sıradan dil tercümelerinden ayrılır. Denizcilik tercümesinin içinde gemicilik, gemi yapımı gibi teknik konular bulunur. Bunun yanında mühendislik, denizcilik hukuku ve ticaret gibi farklı tercümeler de vardır. Böyle bir durumda denizcilik tercümelerinin uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Doğru bir tercüme için deneyimli ve profesyonel kişilerle birlikte çalışılmalıdır.

Profesyonel Denizcilik Tercümesi

Bir tercüme hizmetinin, eğitim almış ve deneyimli kişiler tarafından yapılması, işin profesyonelliğini gösterir. Ancak profesyonel tercüme ile hedef dil, tercüme edilecek dile uygun bir biçimde aktarılır. Böylece akıcı ve anlaşılır tercüme metinleri ortaya çıkar. Yine, disiplinli bir tercüme hizmeti verilir. Bu sayede istediğiniz güne kadar tercümeler yapılır ve ulaşır. Denizcilik profesyonel tercüme, tamamen uzmanlık isteyen bir alandır. Tamamen teknik, hukuki ve ticari konuların yer aldığı denizcilik dili, oldukça farklıdır. Bu yüzden tercümanın gerekli eğitimleri alarak uluslararası denizcilik kavramlarına, kısaltmalara ve terimlere hakim olması gerekir. Aynı zamanda, denizcilik alanındaki teknik konularla alakalı yetkin olmalıdır. Böylece hatasız bir tercüme hizmeti yapılabilir.

Denizcilik Tercümesi Süreci Nasıl İşler?

Alo Translate, uzman kadrosuyla birlikte uzun zamandır tercüme hizmeti vermektedir. Firmamızın en büyük amaçlarından biri, daima müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Bu yüzden müşteri odaklı çalışmasıyla sektörün en gözde tercüme hizmeti veren firmalarındandır. Denizcilik tercüme süreciniz boyunca alanında uzman kişilerle çalışırsınız. Denizcilik tercümesi yapan tercümanlarımız, gerekli eğitimleri almış kişilerden oluşur. Aynı zamanda çeşitli pratikler yaparak deneyim kazanmış tercümanlardır. Firmamızla yapacağınız denizcilik tercümelerinde teknik ve mühendislik konularının, terimlerin ve hukuki metinlerin tercümesi yapılır. Sizin istediğiniz teslim gününe göre belirli bir yol çizilir. Bu süreçte tercümelerinizin ne durumda olduğunu takip edebilirsiniz. Böylece tercümelerin hangi durumda olduğunu, eksik veya yanlış olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Denizcilik Tercümesinde Neden Biz?

Firmamız, tercüme hizmetleri kapsamında profesyonelliğiyle bilinir. Bu yüzden Alo Translate ile yaptıracağınız denizcilik tercümesi için gerekli özenin gösterileceğinden emin olabilirsiniz. Sizinle birlikte yürüttüğümüz planla tercümeleriniz kısa süre içinde elinize ulaşır. Aynı zamanda denizcilik tercümeleri için gerekli uzman kadroya sahibiz. Bu sayede denizcilik alanında istediğiniz tercümeler, profesyonelce hazırlanır. Çünkü denizcilik tercümesinde hizmet veren ekip arkadaşlarımız, gerekli eğitimleri almış kişilerden oluşmaktadır. Yine, yaptıkları yüzlerce tercüme hizmetiyle tecrübe kazanmıştır. Bu yüzden istediğiniz güne kadar tercümeleriniz hazırlanmaya başlar, revize edilir ve size teslim edilir. Ayrıca firmamızla yaptıracağınız tercümeler için önceden fiyat teklifi de alabilirsiniz. Böylece hizmetin sonunda maddi olarak bir sürprizle karşılaşmazsınız.

 

Denizcilik Tercümesi

Sıkça Sorulan Sorular

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardının gerekliliklerini yerine getirerek faaliyetlerini sürdüren Alo Translate, çeviri hizmetlerinin tüm alanlarında ve aşamalarında yüksek kalite ve profesyonellik ilkesini benimseyerek güvenilir denizcilik tercümesi hizmeti vermektedir.

Geleneksel çalışma saati anlayışının dışına çıkıp dünyanın her yerindeki müşterilerimize online iletişim kanallarımız aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir olmak kurumsal önceliklerimiz arasındadır.

Şirketimiz 17100:2015 Çeviri Hizmetleri Yönetim Sistemi, 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir ve bu standartların gerektirdiği yüksek kalitede denizcilik çevirisi hizmeti vermektedir.

Noter, Apostil (Tasdik Şerhi), Dışişleri Bakanlığı, Elçilik ve Konsolosluk onayı ve tasdiki gerektiren tercüme işlemlerinizde ve taleplerinizde tüm süreci takip ediyor ve çözüm ortağınız olarak size hizmet sağlıyoruz.

Bu sektörde yaygın olarak hizmet verilen hukuki, teknik, tıbbi, akademik, edebi ve ticari çeviri gibi başlıca alanlara ek olarak, sektörün tüm alt kategorilerinde denizcilik çevirisi hizmetleri veriyoruz ve taleplerinize özel çeviri çözümleri üretiyoruz.

Dünyada en çok ve yaygın olarak konuşulan diller başta olmak üzere, daha nadir konuşulan ve çeviri konusunda daha az talep gören dillerde de denizcilik çevirisi hizmeti veriyoruz.

Web sitemizde bulunan dosya gönder modülünden sipariş oluşturup sonrasında kredi kartı kartıyla ödeme seçeneğinin yanı sıra, bizimle iletişime geçip EFT, havale, mailorder, Western Union, Payoneer gibi güvenli ödeme kanallarımızı kullanarak da denizcilik tercümesi için ödemenizi yapabilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında bulunan “Anında Fiyat Alın” butonuna tıklayıp dosyanızı yükledikten sonra talep ettiğiniz dil çiftinde çıkacak olan sipariş tutarınızı görebilir ve aynı zamanda web sitemizde bulunan iletişim kanallarımızı (e-posta, telefon, WhatsApp, Müşteri Temsilcisi Hattı vb.) kullanarak teklif almak istediğiniz dosyayı gönderip bizden denizcilik tercümesi için fiyat teklifi ve teslim süresi bilgisini anında alabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmadan önce çevirisini yaptırmak istediğiniz dosya içeriğinden 100 kelimeye kadar olan bir bölümü deneme denizcilik çevirisi olarak talep edebilirsiniz.

Tüm dünyaya hizmet veren şirketimiz, gelen serbest çevirmen başvurularını değerlendirir ve deneme sürecini geçen tercümanları bünyesine katar. Serbest çevirmen başvurusu yapmak için İnsan Kaynakları sayfamızdan gerekli alanları doldurup CV’nizi gönderebilirsiniz.

Sistemimize yüklediğiniz veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bize gönderdiğiniz dosyalar için, tercümesini talep ettiğiniz dil çiftine ve kelime sayısına göre hesaplama yapılır ve buna göre tercüme fiyatı belirlenir. Yeminli tercüme onayı, noter onayı, bakanlık onayı, elçilik onayı ve bunun gibi talepleriniz ayrıca ücretlendirilir.
Ardıl, simultane ve videokonferans tercümesi gibi online ve sözlü tercüme talepleriniz ise işin süresine, içeriğine ve kapsamına göre ücretlendirilir.

Alo Translate, Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) ve ANKAÇED Çevirmenlik Derneği üyesidir.

Murat Sönmez
Murat Sönmez
2022-08-04
Gösterdikleri ilgi alakadan memnun kaldım, ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Ender Turkoglu
Ender Turkoglu
2022-08-04
Güvenilir ve hızlı hizmetiniz için teşekkür ederim. Bir dahaki herhangi bir gereksinimimde tekrar kapınızı çalacağım!
çaglar yılmaz
çaglar yılmaz
2022-08-04
İşlerinde uzman ve güvenilir bir ekip ve çok alakalılar müşterilerine herkese tavsiye ederim 😊
merve tatlı
merve tatlı
2022-06-27
Tezim için gerekli tıbbi makaleleri terminolojiye uygun olarak tercüme ettiler.Hızları ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim
Enes Adem ÇETİNKAYA
Enes Adem ÇETİNKAYA
2022-06-24
Akademik tercüme işlemlerim için beraber çalıştık. Çeviri işlerinde uzman oldukları belli. Memnun kaldım. Teşekkürler
Mustafa Tatlı
Mustafa Tatlı
2022-06-24
Acil durumda olan belgelerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim ettiler. kesinlikle öneriyorum